Dini Önder 13 Yaşındaki Kızı Taciz Etti!

Çevresinde kendisini ‘dini önder’ olarak tanıtan güzellik merkezi sahibi C.U., iddiaya göre 2021 yılında yanında çalışan güzellik uzmanı kadının evinde misafir olarak kaldığı sırada, o zaman 13 yaşında olan kızı R.A.’ya cinsel istismarda bulundu.

2 YIL SONRA ABİSİNE ANLATTI

Önce korktuğu için bunu kimseye anlatmayan R.A., 2 yıl sonra 2023 yılında ağabeyine anlattı. R.A.’nın ağabeyi ile birlikte şikayette bulunması üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. R.A., soruşturma kapsamında pedagog eşliğinde cinsel istismar olayını ayrıntılı bir şekilde anlattı.

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ

Ancak olaydan 2 yıl sonra yapılan genital muayenesinde olumsuz bir duruma rastlanmadı. Savcılık, doktor raporu doğrultusunda kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.R.A.’nın avukatı Özge İrem Aksu, eksik inceleme yapıldığı gerekçesiyle karara itiraz etti.

İTİRAZ EDİLDİ

İtiraz dilekçesinde R.A.’nın yaşadıklarını anlattığı ifadesi, anlama, kavrama ve kendisini ifade etme hususlarında gelişim dönemine göre normal düzeyde olduğuna ilişkin pedagog raporu ile birlikte şüphelinin güzellik merkezinde cinsel güç artırıcı ürünler ve iç çamaşırı bulundurduğuna yönelik videolar delil olarak sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir